King Shocks 2007+ Toyota Tundra Front Stage 3 Race Kit 3.0 Dia Remote Res Coilover w/Adjuster (Pair)
| Brand | King Shocks |
|---|---|
| Part Number | kin33001-405A |
| MFR Part # | 33001-405A |
| Item ID | 320119 |
| Price Group | King Shocks |
| Born-On Date | 2019-08-29 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Coilovers |
| Dimensions | 33.5" Γ 12.9" Γ 10.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 46.50 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |