King Shocks 19+ Chevrolet Silverado 1500 Front 3.0 Dia Remote Res Coilover w/Adj/Int Bypass (Pair)
| Brand | King Shocks |
|---|---|
| Part Number | kin33700-132A |
| MFR Part # | 33700-132A |
| Item ID | 320142 |
| Price Group | King Shocks |
| Born-On Date | 2019-08-29 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Coilovers |
| Dimensions | 42.0" Γ 11.0" Γ 6.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 27.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |