Ford Racing 11-19 5.0L/15-19 5.2L Performance Water Pump Kit
| Brand | Ford Racing |
|---|---|
| Part Number | frpM-8501-M52A |
| MFR Part # | M-8501-M52A |
| UPC / Barcode | 756122011805 |
| Item ID | 330332 |
| Price Group | Ford Racing A |
| Born-On Date | 2019-11-11 |
| Category | Cooling |
| Subcategory | Water Pumps |
| Dimensions | 11.3" Γ 8.2" Γ 7.8" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 7.30 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |