Autometer Handheld Electrical System Analyzer w/120 Amp Load for 6V/12V App w/ PR12 Printer Kit/Case
| Brand | AutoMeter |
|---|---|
| Part Number | atmBVA-260K |
| MFR Part # | BVA-260K |
| UPC / Barcode | 046074148293 |
| Item ID | 338068 |
| Price Group | AutoMeter B |
| Born-On Date | 2019-11-21 |
| Category | Batteries, Starting & Charging |
| Subcategory | Battery Chargers |
| Dimensions | 19.5" Γ 16.5" Γ 5.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 13.70 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |