MaxTrac 98-00 Ford Ranger 2WD w/Coil Susp. (Non Stabilitrak) 4in Front Lift Spindles
| Brand | Maxtrac |
|---|---|
| Part Number | mxt703030A |
| MFR Part # | 703030A |
| UPC / Barcode | 738283446597 |
| Item ID | 341137 |
| Price Group | Maxtrac |
| Born-On Date | 2019-12-05 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Steering Knuckles & Spindles |
| Dimensions | 15.3" Γ 14.0" Γ 13.2" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 57.20 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (2 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |