Mishimoto 89-01 Jeep Cherokee XJ 4.0L Performance Aluminum Fan Shroud w/ Controller
| Brand | Mishimoto |
|---|---|
| Part Number | misMMFS-XJ-89K |
| MFR Part # | MMFS-XJ-89K |
| UPC / Barcode | 811580036309 |
| Item ID | 341463 |
| Price Group | Mishimoto |
| Born-On Date | 2019-12-10 |
| Category | Cooling |
| Subcategory | Fans & Shrouds |
| Dimensions | 37.1" Γ 17.4" Γ 4.8" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 13.50 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |