Boundary 05-14 Ford Modular Motor/Shelby GT500 3V 4.6L/5.4L V8 Billet Oil Pump Gear
| Brand | Boundary |
|---|---|
| Part Number | bouMM-OPG-3V |
| MFR Part # | MM-OPG-3V |
| UPC / Barcode | MM-OPG-3V |
| Item ID | 345367 |
| Price Group | Boundary |
| Born-On Date | 2020-01-14 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Oil Pumps |
| Dimensions | 9.1" Γ 5.9" Γ 1.5" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.10 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |