Weld S70 RT-S 17x11 / 5x115 BP / 6.2in BS Black Wheel 3.18in ID 5mm Offset (High Pad) - Non-Beadlock
| Brand | Weld |
|---|---|
| Part Number | wel70HB7110W62A |
| MFR Part # | 70HB7110W62A |
| Item ID | 349416 |
| Price Group | Weld Racing B |
| Born-On Date | 2020-01-30 |
| Category | Wheels |
| Subcategory | Wheels - Forged |
| Dimensions | 20.0" Γ 20.0" Γ 14.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 25.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |