Industrial Injection 03-04 Dodge 5.9L Cummins Super PhatShaft 62 Turbo
| Brand | Industrial Injection |
|---|---|
| Part Number | ind362240711A |
| MFR Part # | 362240711A |
| UPC / Barcode | 840256909197 |
| Item ID | 352092 |
| Price Group | Industrial Injection |
| Born-On Date | 2020-02-10 |
| Category | Forced Induction |
| Subcategory | Turbochargers |
| Dimensions | 14.0" Γ 14.0" Γ 14.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 34.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |