aFe Street Series Dana 60 Front Differential Cover Raw w/ Machined Fins 17-20 Ford Trucks (Dana 60)
| Brand | aFe |
|---|---|
| Part Number | afe46-71100A |
| MFR Part # | 46-71100A |
| UPC / Barcode | 802959466513 |
| Item ID | 356183 |
| Price Group | aFe Discount D |
| Born-On Date | 2020-03-17 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Diff Covers |
| Dimensions | 13.0" Γ 13.0" Γ 5.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 7.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |