ATI Crank Hub - Steel - LS1 Y Body Integral 8mm 28th HTD Pulley 3/8 Holes
| Brand | ATI |
|---|---|
| Part Number | appATI916033A |
| MFR Part # | ATI916033A |
| UPC / Barcode | 800157022678 |
| Item ID | 360614 |
| Price Group | ATI B |
| Born-On Date | 2020-03-25 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Crankshaft Dampers |
| Dimensions | 6.0" Γ 5.5" Γ 4.3" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 3.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |