Weld S70 18x7 / 5x4.75 BP / 4.1in. BS Polished Wheel (High Pad) - Non-Beadlock
| Brand | Weld |
|---|---|
| Part Number | wel70HP8070B41A |
| MFR Part # | 70HP8070B41A |
| Item ID | 363916 |
| Price Group | Weld Racing B |
| Born-On Date | 2020-04-08 |
| Category | Wheels |
| Subcategory | Wheels - Forged |
| Dimensions | 25.0" Γ 25.0" Γ 12.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 25.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |