Innovative 04-08 Acura TL V6 Replacement Manual Transmission Mount Kit 85A Bushings
| Brand | Innovative Mounts |
|---|---|
| Part Number | inm10755-85A |
| MFR Part # | 10755-85A |
| Item ID | 371650 |
| Price Group | Innovative Mounts |
| Born-On Date | 2020-06-15 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Engine Mounts |
| Dimensions | 8.2" Γ 8.2" Γ 6.9" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 5.20 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (3 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |