King Shocks 08-11 Kawasaki Teryx 2 Seat Rear 2.0 Piggyback Coilover (Heavy Payload) w/ Adjuster
| Brand | King Shocks |
|---|---|
| Part Number | kin20001-173A |
| MFR Part # | 20001-173A |
| Item ID | 374428 |
| Price Group | King Shocks B |
| Born-On Date | 2020-07-21 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Shocks and Struts |
| Dimensions | 33.0" Γ 13.0" Γ 7.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 30.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |