Banks Power iDash 1.8 DataMonster / Super Gauge - 3 Pin 50PSIA 1/8NPT Thread Pressure Sensor
| Brand | Banks Power |
|---|---|
| Part Number | gbe63085-50A |
| MFR Part # | 63085-50A |
| Item ID | 375694 |
| Price Group | Banks Power B/F/G |
| Born-On Date | 2020-07-31 |
| Category | Programmers & Chips |
| Subcategory | Performance Monitors |
| Dimensions | 2.5" Γ 1.5" Γ 1.4" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.12 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |