aFe Transmission Pan Raw w/ Machined Fins 13-19 Dodge Diesel Trucks L6-6.7L (td)
| Brand | aFe |
|---|---|
| Part Number | afe46-71160A |
| MFR Part # | 46-71160A |
| UPC / Barcode | 802959466797 |
| Item ID | 404262 |
| Price Group | aFe Discount D |
| Born-On Date | 2020-09-22 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Diff Covers |
| Dimensions | 18.3" Γ 15.4" Γ 6.9" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 11.20 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |