Project Kics 12x1.25 R40 Lug Nuts - Black (20 Pcs)
| Brand | Project Kics |
|---|---|
| Part Number | pjkKRC03K |
| MFR Part # | KRC03K |
| UPC / Barcode | 4965581158600 |
| Item ID | 420369 |
| Price Group | Project Kics |
| Born-On Date | 2020-11-05 |
| Category | Wheel and Tire Accessories |
| Subcategory | Lug Nuts |
| Dimensions | 6.2" Γ 5.1" Γ 2.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 2.40 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |