ARB Aluminum Awning, Black Frame, 8.2FT x 8.2FT, Installed with LED Light Strip
| Brand | ARB |
|---|---|
| Part Number | arb814412A |
| MFR Part # | 814412A |
| UPC / Barcode | 9332018079831 |
| Item ID | 424976 |
| Price Group | ARB C |
| Born-On Date | 2020-12-16 |
| Category | Exterior Styling |
| Subcategory | Awnings & Panels |
| Dimensions | 106.0" Γ 6.0" Γ 6.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 43.00 lbs |
| LTL Freight | β Required |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |