Weld S70 RT-S 17x4.5 / 5x4.75 BP/ 1.7in BS Black Wheel 3.18in ID -27mm Offset (Low Pad)-Non-Beadlock
| Brand | Weld |
|---|---|
| Part Number | wel70LB7045B17A |
| MFR Part # | 70LB7045B17A |
| Item ID | 428524 |
| Price Group | Weld Racing B |
| Born-On Date | 2021-02-10 |
| Category | Wheels |
| Subcategory | Wheels - Forged |
| Dimensions | 25.0" Γ 25.0" Γ 8.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 19.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |