Spec 99-01 Porsche 996 3.4L Aluminum Flywheel
| Brand | SPEC |
|---|---|
| Part Number | specSP90A |
| MFR Part # | SP90A |
| Item ID | 4309515 |
| Price Group | SPEC Flywheel Stg 3+ |
| Born-On Date | 2013-10-07 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Flywheels |
| Dimensions | 14.6" Γ 14.2" Γ 3.6" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 14.70 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |