Whiteline Plus 8/97-8/08 Forester / 4/93-9/02 Impreza Front Lower Inner Control Arm Bushing Kit
| Brand | Whiteline |
|---|---|
| Part Number | whlW51709A |
| MFR Part # | W51709A |
| UPC / Barcode | 9319924396399 |
| Item ID | 4318280 |
| Price Group | Whiteline |
| Born-On Date | 2014-03-07 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Bushing Kits |
| Dimensions | 5.5" Γ 4.0" Γ 2.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.90 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |