Spec 04-06 Dodge Full Size Truck (Gas) 8.3L SRT 10 / 03-06 Viper 8.3L Aluminum Flywheel
| Brand | SPEC |
|---|---|
| Part Number | specSD89A |
| MFR Part # | SD89A |
| Item ID | 4318437 |
| Price Group | SPEC Flywheel Stg 3+ |
| Born-On Date | 2014-03-12 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Flywheels |
| Dimensions | 15.4" Γ 15.2" Γ 3.1" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 17.50 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |