South Bend Clutch 99-03 Ford 7.3 Powerstroke ZF-6 Stock Clutch Kit (Solid Flywheel)
| Brand | South Bend Clutch |
|---|---|
| Part Number | sbc1944-6K |
| MFR Part # | 1944-6K |
| UPC / Barcode | 840416300406 |
| Item ID | 4324773 |
| Price Group | South Bend Clutch |
| Born-On Date | 2014-04-25 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Clutch Kits - Single |
| Dimensions | 20.0" Γ 17.7" Γ 6.2" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 44.60 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |