MBRP Universal Quiet Tone Muffler 4in Inlet/Outlet 24in Body 6in Dia 30in Overall Aluminum
| Brand | MBRP |
|---|---|
| Part Number | mbrpM1004A |
| MFR Part # | M1004A |
| UPC / Barcode | 882663113019 |
| Item ID | 4330179 |
| Price Group | MBRP |
| Born-On Date | 2014-06-23 |
| Category | Exhaust, Mufflers & Tips |
| Subcategory | Muffler |
| Dimensions | 41.5" Γ 8.1" Γ 7.7" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 17.50 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |