Ford Racing Case OF Ford Racing High Performance Oil Filters
| Brand | Ford Racing |
|---|---|
| Part Number | frpM-6731-FL1A |
| MFR Part # | M-6731-FL1A |
| UPC / Barcode | 756122077047 |
| Item ID | 4365433 |
| Price Group | Ford Racing A |
| Born-On Date | 2015-05-18 |
| Category | Oils & Oil Filters |
| Subcategory | Oil Filters |
| Dimensions | 16.0" Γ 12.5" Γ 5.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 18.30 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |