Ford Racing 2015 Mustang GT 8.8-inch Ring and Pinion Set - 3.55 Ratio
| Brand | Ford Racing |
|---|---|
| Part Number | frpM-4209-88355A |
| MFR Part # | M-4209-88355A |
| UPC / Barcode | 756122000663 |
| Item ID | 4365822 |
| Price Group | Ford Racing A |
| Born-On Date | 2015-05-20 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Ring & Pinions |
| Dimensions | 15.4" Γ 11.5" Γ 5.8" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 19.60 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |