Ford Racing 4.6L 3V Camshaft Bolt
| Brand | Ford Racing |
|---|---|
| Part Number | frpM-6279-463V |
| MFR Part # | M-6279-463V |
| UPC / Barcode | 756122000007 |
| Item ID | 4365855 |
| Price Group | Ford Racing A |
| Born-On Date | 2015-05-20 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Hardware Kits - Other |
| Dimensions | 3.4" Γ 3.3" Γ 1.6" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.32 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |