Ford Racing 4.6L 3V Performance Intake Manifold
| Brand | Ford Racing |
|---|---|
| Part Number | frpM-9424-463V |
| MFR Part # | M-9424-463V |
| UPC / Barcode | 756122114780 |
| Item ID | 4365893 |
| Price Group | Ford Racing A |
| Born-On Date | 2015-05-20 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Intake Manifolds |
| Dimensions | 22.5" Γ 16.4" Γ 11.3" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 15.90 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |