Power Stop 15-18 Volvo S60 Front Euro-Stop Brake Kit
| Brand | PowerStop |
|---|---|
| Part Number | psbESK4698A |
| MFR Part # | ESK4698A |
| UPC / Barcode | 889906491682 |
| Item ID | 437483 |
| Price Group | PowerStop |
| Born-On Date | 2021-04-05 |
| Category | Brakes, Rotors & Pads |
| Subcategory | Brake Kits - OE |
| Dimensions | 14.0" Γ 14.0" Γ 8.8" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 49.70 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |