Eaton Detroit Locker Differential 30 Spline 1.32in Axle Shaft Dia 2.73-5.13 Ratio Rear 8.5in/8.6in
| Brand | Eaton |
|---|---|
| Part Number | eat187C148A |
| MFR Part # | 187C148A |
| Item ID | 437647 |
| Price Group | Eaton |
| Born-On Date | 2021-04-06 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Differentials |
| Dimensions | 8.5" Γ 8.1" Γ 8.1" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 23.20 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |