Eaton Detroit Locker Differential 30 Spline 1.28in Axle Shaft Diameter 2.76-4.56 Ratio Rear 8.75in
| Brand | Eaton |
|---|---|
| Part Number | eat187SL14A |
| MFR Part # | 187SL14A |
| Item ID | 437662 |
| Price Group | Eaton |
| Born-On Date | 2021-04-06 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Differentials |
| Dimensions | 15.0" Γ 15.0" Γ 15.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 30.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |