Eaton Detroit Locker Differential 30 Spline 1.29in Axle Shaft Diameter 3.54-5.29 Ratio Rear 8.4in
| Brand | Eaton |
|---|---|
| Part Number | eat187SL199A |
| MFR Part # | 187SL199A |
| Item ID | 437672 |
| Price Group | Eaton |
| Born-On Date | 2021-04-06 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Differentials |
| Dimensions | 8.5" Γ 8.1" Γ 8.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 18.30 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |