Eaton Detroit Locker Differential 35 Spline 1.50in Axle Shaft Diameter 4.56 & Up Ratio Dana 60HD
| Brand | Eaton |
|---|---|
| Part Number | eat225SL29A |
| MFR Part # | 225SL29A |
| Item ID | 437728 |
| Price Group | Eaton |
| Born-On Date | 2021-04-06 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Differentials |
| Dimensions | 10.8" Γ 10.2" Γ 10.2" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 30.50 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |