Eaton Detroit Locker Diff 35 Spline 1.50in Axle Shaft Dia Rear 10.25in/10.5in (Full Float Only)
| Brand | Eaton |
|---|---|
| Part Number | eat225SL56A |
| MFR Part # | 225SL56A |
| Item ID | 437731 |
| Price Group | Eaton |
| Born-On Date | 2021-04-06 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Differentials |
| Dimensions | 11.4" Γ 10.4" Γ 10.3" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 36.80 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |