Remus 2014 Mini Cooper S F55 (Excl Facelift Models) 2.0L Turbo Exhaust Adapter
| Brand | Remus |
|---|---|
| Part Number | rmsAD0181V |
| MFR Part # | AD0181V |
| UPC / Barcode | 9029200330701 |
| Item ID | 444906 |
| Price Group | Remus |
| Born-On Date | 2021-04-15 |
| Category | Exhaust, Mufflers & Tips |
| Subcategory | Exhaust Adapters |
| Dimensions | 3.0" Γ 3.0" Γ 3.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.41 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |