QA1 Pro Rear Weld-In Coil-Over System - Double Adj. - 12in x 175/350lbs/in - 3in Tube - Aluminum
| Brand | QA1 |
|---|---|
| Part Number | qapDD501-12175V |
| MFR Part # | DD501-12175V |
| UPC / Barcode | 806990063113 |
| Item ID | 451515 |
| Price Group | QA1 |
| Born-On Date | 2021-04-30 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Coilovers |
| Dimensions | 40.0" Γ 8.0" Γ 8.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 37.10 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |