Ford Racing 2015-2017 Mustang GT Cold Air Intake & Calibration Power Pack 2
| Brand | Ford Racing |
|---|---|
| Part Number | frpM-9603-M8A |
| MFR Part # | M-9603-M8A |
| UPC / Barcode | 756122004975 |
| Item ID | 46018 |
| Price Group | Ford Racing A |
| Born-On Date | 2016-08-04 |
| Category | Programmers & Chips |
| Subcategory | Programmers & Tuners |
| Dimensions | 26.7" Γ 18.9" Γ 17.9" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 18.50 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| EPA | Compliant |
| Active | Active |