Antigravity 16V 5A Lithium Battery Charger (For AG-VTX-20/AG-H6-30-16)
| Brand | Antigravity Batteries |
|---|---|
| Part Number | antAG-BC-16V |
| MFR Part # | AG-BC-16V |
| UPC / Barcode | 711811704369 |
| Item ID | 464784 |
| Price Group | Antigravity Battery |
| Born-On Date | 2021-08-10 |
| Category | Batteries, Starting & Charging |
| Subcategory | Battery Chargers |
| Dimensions | 9.4" Γ 6.0" Γ 2.5" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 2.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |