Wilwood Pad Set BP-30 5214-30 LD20 Polymatrix .55in Thick
| Brand | Wilwood |
|---|---|
| Part Number | wil150-16030K |
| MFR Part # | 150-16030K |
| UPC / Barcode | 889545095319 |
| Item ID | 478708 |
| Price Group | Wilwood |
| Born-On Date | 2021-10-28 |
| Category | Brakes, Rotors & Pads |
| Subcategory | Brake Pads - Performance |
| Dimensions | 4.7" Γ 2.7" Γ 2.5" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 2.10 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |