Whiteline 04-13 Mazda 3 / 08-18 Ford Focus Rear Lower Control Arm
| Brand | Whiteline |
|---|---|
| Part Number | whlKTA138A |
| MFR Part # | KTA138A |
| UPC / Barcode | 9319924462179 |
| Item ID | 480684 |
| Price Group | Whiteline |
| Born-On Date | 2021-11-19 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Control Arms |
| Dimensions | 23.9" Γ 8.1" Γ 4.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 10.10 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |