OS Giken 84-87 Toyota AE86 Corolla Super Single Clutch Kit
| Brand | OS Giken |
|---|---|
| Part Number | osgTY311-AA40A |
| MFR Part # | TY311-AA40A |
| Item ID | 483138 |
| Price Group | OS Giken |
| Born-On Date | 2022-01-21 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Clutch Kits - Single |
| Dimensions | 11.4" Γ 11.2" Γ 5.2" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 6.40 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |