Pedders 15-22 Ford Mustang S550 Rear Upper Control Arms
| Brand | Pedders |
|---|---|
| Part Number | pedPED-5115K |
| MFR Part # | PED-5115K |
| UPC / Barcode | 9341150101089 |
| Item ID | 483328 |
| Price Group | Pedders |
| Born-On Date | 2022-01-26 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Alignment Kits |
| Dimensions | 13.0" Γ 5.3" Γ 2.6" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 4.20 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |