Clutch Masters Acura/Honda Universal .75in Bore Master Cylinder Upgrade Kit - Violet
| Brand | Clutch Masters |
|---|---|
| Part Number | clmMC08UN-9V |
| MFR Part # | MC08UN-9V |
| UPC / Barcode | MC08UN-9V |
| Item ID | 491955 |
| Price Group | ClutchMasters Twin B |
| Born-On Date | 2022-04-01 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Clutch Master Cylinder |
| Dimensions | 15.0" Γ 15.0" Γ 4.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 4.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |