aFe 21-22 RAM 1500 TRX HEMI V8 6.2L(sc) Street Series Rear Differential Cover Raw w/ Machined Fins
| Brand | aFe |
|---|---|
| Part Number | afe46-71280A |
| MFR Part # | 46-71280A |
| UPC / Barcode | 802959468296 |
| Item ID | 493993 |
| Price Group | aFe Discount D |
| Born-On Date | 2022-04-15 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Diff Covers |
| Dimensions | 12.6" Γ 12.0" Γ 5.4" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 6.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |