Innovative 92-95 Honda Civic / 94-01 Integra Transmission B-Series Black Aluminum Mount 65A Bushing
| Brand | Innovative Mounts |
|---|---|
| Part Number | inm40120-60A |
| MFR Part # | 40120-60A |
| Item ID | 494546 |
| Price Group | Innovative Mounts |
| Born-On Date | 2022-04-21 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Engine Mounts |
| Dimensions | 5.7" Γ 5.3" Γ 5.2" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 3.70 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (3 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |