Ford Racing 2018 F-150 2.7L/3.5L/5.0L 163in Wheelbase Exhaust Mid-Pipe
| Brand | Ford Racing |
|---|---|
| Part Number | frpM-5248-F15163A |
| MFR Part # | M-5248-F15163A |
| UPC / Barcode | 756122008997 |
| Item ID | 498533 |
| Price Group | Ford Racing A |
| Born-On Date | 2022-05-09 |
| Category | Exhaust, Mufflers & Tips |
| Subcategory | Connecting Pipes |
| Dimensions | 25.0" Γ 4.5" Γ 4.5" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 5.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |