Power Stop 77-79 BMW 320i Front Track Day Brake Pad
| Brand | PowerStop |
|---|---|
| Part Number | psbPST-109A |
| MFR Part # | PST-109A |
| UPC / Barcode | 889906506096 |
| Item ID | 499083 |
| Price Group | PowerStop |
| Born-On Date | 2022-05-10 |
| Category | Brakes, Rotors & Pads |
| Subcategory | Brake Pads - Racing |
| Dimensions | 7.9" Γ 5.0" Γ 2.8" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 2.60 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |