Rancho 17-19 Ford Pickup / F250 Series Super Duty Rear RS5000X Shock
| Brand | Rancho |
|---|---|
| Part Number | rhoRS55036A |
| MFR Part # | RS55036A |
| UPC / Barcode | 039703009096 |
| Item ID | 505929 |
| Price Group | Rancho |
| Born-On Date | 2022-06-15 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Shocks and Struts |
| Dimensions | 24.3" Γ 4.3" Γ 3.3" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 8.50 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |