FASS Fuel Systems 10-18 Cummins 6.7L Fuel Filter Housing Delete Kit CFHD-1001K
| Brand | FASS Fuel Systems |
|---|---|
| Part Number | fassCFHD1001K |
| MFR Part # | CFHD1001K |
| UPC / Barcode | 850044106059 |
| Item ID | 506916 |
| Price Group | FASS |
| Born-On Date | 2022-06-24 |
| Category | Fuel Delivery |
| Subcategory | Fuel Filter Deletes |
| Dimensions | 7.2" Γ 4.8" Γ 4.3" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.20 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |