PRP Polaris RZR XP4 1000/XP4 Turbo/XP4 Turbo S GT/S.E. Rear Suspension Bench Seat
| Brand | PRP Seats |
|---|---|
| Part Number | prpA60-POR1K |
| MFR Part # | A60-POR1K |
| Item ID | 508101 |
| Price Group | PRP Seats |
| Born-On Date | 2022-06-29 |
| Category | Seats |
| Subcategory | Seats |
| Dimensions | 47.0" Γ 35.0" Γ 26.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 40.00 lbs |
| LTL Freight | β Required |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |